Klocki Cobi – doskonała alternatywa dla klocków Lego

0
6762
Klocki Cobi - doskonała alternatywa dla klocków Lego

Klocki niezmiennie od lat są jednym z najpopularniejszych rodzajów zabawek. Rzeczywiście nie ma chyba dziecka, które nigdy nie bawiłoby się klockami. Od pewnego czasu na rynku coraz częściej spotkać się można z klockami Cobi, które są świetną alternatywą dla doskonale znanych klocków Lego. Czy warto sięgnąć po klocki Cobi?

Historia klocków Cobi

Cobi jest polską firmą, która powstała w roku 1987. Początkowo produkowała tylko puzzle i gry planszowe. Klocki w swojej ofercie ma od roku 1992. Z czasem stały się one bardzo popularne. Dzisiaj klocki Cobi kupić można również za granicą np. na Słowacji, Czechach czy Węgrzech.

Czy warto postawić na klocki Cobi?

Klocki Cobi wyróżniają się wysoką jakością wykonania, a przy tym są kompatybilne z klockami marki Lego. Cobi produkuje zarówno zestawy autorskie, jak i te wzorowane na zestawach Lego. Wybór jest naprawdę szeroki, dlatego klocki Cobi lubią zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Firma ma także swoich dorosłych fanów. Dużą popularnością cieszy się m.in. seria militarna i historyczna. Poza tym firma Cobi ma podpisanych wiele umów z firmami znanymi na całym świecie. Dlatego w ofercie posiada zestawy klocków Pingwiny z Madagaskaru, World of Tanks czy Monster Trux. Bardzo ciekawie prezentują się też zestawy aut z okresu PRL, a więc seria Youngtimer Collection oraz legendarne auta PRL. Nie brak ofert skierowanych do młodych miłośników piłki nożnej.

Klocki Cobi – tak czy nie?

Przede wszystkim podstawowym atutem klocków Cobi jest ich cena. Są one bowiem o wiele tańsze niż popularne klocki Lego, na które nie każdego stać. Pod względem jakości wykonania w niczym im nie ustępują.

Kompatybilne z LEGO

Poza tym klocki Cobi są kompatybilne z zestawami Lego, a więc można je ze sobą łączyć. Tak jest w przypadku zdecydowanej większości zestawów klocków. Firma Cobi na rynku działa od roku 1987, a więc krócej niż Lego. Dlatego też wybór klocków jest w tym przypadku szeroki, ale nieco bardziej ubogi niż w firmie Lego. Z drugiej strony firma Cobi cały czasie się rozwija i nawiązuje współpracę z coraz to nowymi firmami zagranicznymi. Owocuje to powstawaniem nowych, ciekawych zestawów klocków. Wydaje się więc, że polska firma Cobi niewiele ustępuje swojemu duńskiemu konkurentowi. Oferta marki cały czas się rozwija. Nic dziwnego, że posiada ona coraz więcej fanów i to nie tylko w Polsce.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here