Kiedy należy się zastanowić nad zmianą niani?

0
2714
niania

Kiedy już zdecydujemy się na nianię, raczej tkwimy przy swoim wyborze. Są jednak sytuacje, kiedy wskazana jest zmiana opiekunki.

Zbyt długa lista „tego nie robię”
Oczywistym jest, że zadaniem niani jest opieka nad dzieckiem. Jeśli nasza pociecha jest jeszcze mała, często rola opiekunki polega w dużej mierze na czuwaniu nad bezpieczeństwem dziecka. Jednak w chwilach, kiedy dziecko śpi, nie powinniśmy oczekiwać, iż niania posprząta nasze mieszkanie, albo ugotuje nam obiad. Problem pojawia się, kiedy lista obowiązków, które nie będą wchodzić w zakres wykonywanych przez opiekunkę czynność, zaczyna obejmować to, czym tak naprawdę powinna się zajmować. Niania, która stawia warunki – „nie wychodzę z dzieckiem na spacery”, „nie przygotowuję samodzielnie posiłków”, „nie pomagam w odrabianiu lekcji”, raczej nie jest osobą spełniającą odpowiednie kryteria. W takiej sytuacji powinniśmy się zdecydowanie zastanowić nad zatrudnieniem kogoś innego.

Obserwuj swoje dziecko
Sygnałem, że powinniśmy zmienić naszą nianię, jest na pewno dziwne zachowanie naszej pociechy. Jeśli maluch ewidentnie nie chce zostawać z opiekunką, staje się niespokojny, płaczliwy w jej obecności –może to oznaczać, że niania nieodpowiednio zajmuje się naszym dzieckiem. Także jeśli zauważamy u córki czy syna zachowania naganne, które wcześniej się nie zdarzały, powinniśmy zastanowić się nad ich przyczyną i sprawdzić, czy nie wynikają one z zachowania niani, które dziecko powiela.

Jak znaleźć nową nianię
Kiedy staniemy przed koniecznością znalezienia następnej opiekunki – nie przerażajmy się. Jest wiele sposobów, żeby zatrudnić kompetentną osobę. Jednym z nich może być skorzystanie ze strony www.niania.pl. Portal to baza ogłoszeń opiekunek do dziecka. Pozwala nam na wyszukiwanie ogłoszeń, według konkretnych kryteriów. Jeśli jest nam na przykład potrzebna opiekunka do dziecka w Poznaniu, która posiada prawo jazdy i nie ma problemu z obecnością zwierząt, wszystkie te dane możemy umieścić w formularzu wyszukiwania. Ofert jest więcej niż się nam wydaje, więc na pewno uda nam się znaleźć kogoś, kogo będziemy chcieli zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną i być może w przyszłości zatrudnić do opieki nad naszą pociechą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here