Kiedy kupić pierwszą szczoteczkę elektryczną dla dziecka?

0
1286

O tym, jak ważnym elementem jest higiena jamy ustnej u dziecka, wie z pewnością każdy rodzic. Stomatolodzy jednogłośnie przyznają, że najlepszą ochronę najmłodszym zapewnią odpowiednio dobrane szczoteczki elektryczne dla dzieci. Łatwe w codziennym użytkowaniu, zapewniające najwyższą efektywność czyszczenia, a co więcej – w kolorach i motywach dopasowanych do gustu milusińskich.

Od kiedy zacząć?

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, od kiedy można włączyć do codziennej higieny jamy ustnej szczoteczkę elektryczną dla dziecka? Jak się okazuje, już trzyletni malec może zamienić dotychczas używaną szczoteczkę manualną na elektryczną i pod opieką dorosłych uczyć się jej posługiwania. Starsze dzieci mogą to robić już samodzielnie.

Rodzi się jednak pytanie, jak oswoić malucha z nowym urządzeniem? Tak naprawdę prowadzą do tego dwie drogi. Pierwsza obejmuje zakup specjalnej końcówki, którą doczepia się do rączki swojej szczoteczki. Rozwiązanie, choć proste, to jednak mało wygodne dla tak małego smyka. O wiele lepszym pomysłem jest zakup szczoteczki elektrycznej dla dziecka w zestawie. I choć trzeba liczyć się z większym kosztem nabycia to jednak rekompensatą za to będzie piękny, zdrowy uśmiech pociechy.

Jak zachęcić dziecko do korzystania z nowego urządzenia?

Szczoteczki elektryczne dla dzieci, choć skuteczne i efektywne, to jednak ich korzystanie początkowo może budzić sprzeciw u latorośli. W zasadzie trudno się temu nie dziwić. Dla wielu z nich mycie zębów jest nie tylko nudne, ale przede wszystkim za długie. Jest jednak sposób, aby zmienić to dziecięce wyobrażenie. Na rynku znajdują się szczoteczki elektryczne dla dziecka wyposażone w specjalne tryby. Jednym z nich jest wbudowana muzyka, która podczas dwóch minut mycia zębów umila maluchowi czas, odwodząc jego myśli od monotonii i powtarzalności wykonywanej czynności. Najczęściej zainstalowanych jest kilka lub kilkanaście utworów, aby zapewnić dziecku różnorodność, które uruchamiają się automatycznie podczas każdorazowego szczotkowania. Jeśli połączymy ten fakt z atrakcyjnością wizualną, spełniającą oczekiwania chłopców, jak i dziewczynek, to codzienne mycie zębów przestanie być już przykrą czynnością, która powoduje zniecierpliwienie i zdenerwowanie dorosłych.

Producenci szczoteczek elektrycznych dla dzieci zadbali również o ich bezpieczeństwo. Za sprawą antypoślizgowego uchwytu możemy być spokojni, że nawet zamoczone urządzenie nie wypadnie z mokrych rączek dziecka, zapewniając niezawodność i bezawaryjność przez wiele lat.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here