Kaszel nocny u dziecka. Jak go leczyć?

0
1451
chore dziecko

Kiedy pogoda na zewnątrz zdecydowanie się pogarsza, zdrowie naszych dzieci również się pogarsza. Częsty problemem jest nasilający się w nocy kaszel. Jest on częstym powodem do przebudzanie się dziecka w nocy. Maluch często nie może powstrzymać kaszlu i zasnąć ponownie.Zaburza to funkcjonowanie nie tylko dziecku, ale też rodzicom. 

Jak leczyć kaszel nocny? 

Najczęściej stosowanymi lekami dostępnymi bez recepty są takie substancje jak: kodeina, dekstrometorfan lub difenhydramina. Nie są jednak odpowiednie do stosowania, ponieważ brakuje danych potwierdzających ich skuteczność, a po przedawkowaniu jak z większością leków mogą powodować działania niepożądane. Jak poradzić sobie podczas ataku kaszlu u dziecka?

Przeczytaj też: http://realife.pl/tanio-szybko-zdrowo-obiad-dla-studenta/

Leczenie kaszlu domowymi sposobami 

Od dawna miód jest uznawany za najlepszy lek w przypadku leczenia kaszlu. Tą metodą posługiwali się już nasi dziadkowie. Jego działanie lecznicze wynika z obecności substancji słodkich. Niektórzy ludzie twierdzą, że dzieje się tak z powodu słodyczy, która zwiększa nawilżenie błon śluzowych gardła oraz krtani, dzięki czemu ułatwia odkrztuszanie.

Rodzice zastanawiają się czy podanie dzieciom miodu jest bezpieczne. Odpowiedz na to pytanie jest prosta i brzmi: tak, natomiast trzeba przestrzegać pewnych warunków: 

  • w wyjątkowych przypadkach może nie być on tolerowany przez dziecko.
  • Miodu nie należy także podawać niemowlętom ze względu na ryzyko wystąpienia u nich botulizmu dziecięcego.

Podanie dziecku miodu około pół godziny przed snem zdecydowanie zmniejsza objawy infekcji dolnych dróg oddechowych. 

Przede wszystkim płyny

Często zapominamy o bardzo ważnej sprawie, jaką jest nawadnianie organizmu. A nawadniać powinniśmy się wtedy intensywniej niż zazwyczaj. Suchość w gardle sprzyja atakom kaszlu w nocy i nad ranem. Dlatego tak ważne jest nawadnianie się. 

Źródło: https://smykowo.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here