Jak sobie radzić z chorobą lokomocyjną?

0
2224

Choroba lokomocyjna występuje zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Jej objawy nie należą do zbyt przyjemnych, a przede wszystkim w dużym stopniu utrudniają podróżowanie. To dlatego warto mieć zawsze ze sobą sprawdzony lek na chorobę lokomocyjną, aby zniwelować przykre dolegliwości i tym samym autentycznie cieszyć się wyjazdem. Bardzo często będą to tabletki Aviomarin wykazujące dużą skuteczność działania.

Jakie są przyczyny choroby lokomocyjnej?

Dolegliwość ta, zwana inaczej kinetozą, może się pojawić tak naprawdę w każdym wieku, jednak najwięcej przypadków odnotowuje się u dzieci pomiędzy drugim a dwunastym rokiem życia. W przeważających przypadkach choroba ustępuje, aczkolwiek również wielu dorosłych narzeka na jej charakterystyczne symptomy. Przyczyny tkwią w niezgodności pomiędzy informacjami, jakie docierają do mózgu z receptora wzroku, receptorów mięśni, więzadeł stawowych i ścięgien, a także narządu równowagi w uchu wewnętrznym, czyli błędnika. To właśnie błędnik nie odnotowuje zachodzących zmian położenia ciała i przede wszystkim nie przesyła prawidłowych sygnałów do mózgu, ale jednocześnie reaguje na siłę przyspieszania i hamowania. W efekcie dochodzi do oszukiwania mózgu, który dostaje sprzeczne informacje na temat ruchu i pozycji ciała, a stąd występujące nieprzyjemne reakcje obronne. W takiej sytuacji zaleca się stosowanie odpowiednich medykamentów, które złagodzą objawy. Jednym z najbardziej popularnych są od lat tabletki Aviomarin.

Jakie objawy pojawiają się przy kinetozie?

Choroba lokomocyjna może objawić podczas poruszania się różnymi środkami transportu, ale zazwyczaj będzie to podróż samochodem bądź autobusem. Większość osób nią dotkniętych narzeka na duże osłabienie i zmęczenie, a przede wszystkim na bóle i zawroty głowy, ślinotok lub nadmierną suchość w ustach oraz nudności. W wielu przypadkach występują też zimne poty i wymioty, a skóra jest blada. Młodsze dzieci stają się wtedy niezwykle drażliwe i często przez całą podróż grymaszą, a nawet płaczą. Objawy mogą się utrzymywać jeszcze jakiś czas po zakończeniu podróży, ale najczęściej mijają po kilkunastu minutach. Dolegliwości są jednak na tyle uciążliwe, że warto podać osobie dotkniętej kinetozą tabletki Aviomarin lub inne specyfiki, aby jak najbardziej złagodzić nieprzyjemne objawy, które tak mocno utrudniają normalne podróżowanie.

Na chorobę lokomocyjną – zawsze Aviomarin!

Chyba każdy, kto kiedykolwiek cierpiał na chorobę lokomocyjną albo zna kogoś z tą dolegliwością zetknął się z tabletkami Aviomarin, które od lat są jednym z najczęściej stosowanych preparatów zapobiegających objawom kinetozy. To oczywiście lek bez recepty, więc łatwo dostępny, który wykazuje działanie przeciwuczuleniowe, przeciwwymiotne oraz delikatnie uspokajające. Powinno się go stosować na pół godziny przed planowaną podróżą albo w razie pojawienia się nudności i wymiotów. Należy jedynie pamiętać, aby nie stosować tabletek Aviomarin dzieciom poniżej drugiego roku życia, jednak i tak raczej nie zdarzają się przypadki występowania tej choroby tak wcześnie.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here