Jak składać dziecięce ubranka?

0
2212
Jak składać dziecięce ubranka

Ubranka dziecięce wymagają znacznie więcej uwagi niż odzież dorosłych. Maluszki bardzo często brudzą swoje ciuszki, chociażby w sytuacji, gdy im się ulewa. Dodatkowo wykonane są one z delikatnych materiałów, a więc nie są tak wytrzymałe, jak części garderoby starszych domowników. Poza tym dziecięce ubranka zawsze wypełniają kosz do po prania po brzegi.

Zdarza się, że dzieci trzeba przebierać kilkukrotnie, a więc sterta rzeczy do prania stale rośnie. Oprócz dbałości o ciuszki niemowlaków i starszych dzieci z pomocą pralki, niezbędne jest prasowanie ubranek. Nie jest to skomplikowana czynność, ale schody zaczynają się pojawiać w momencie ich składania.

(https://misioohandmade.pl/ubranka-dzieciece/ – ubranka dziecięce)

Jak składać ubranka dziecięce?

Składanie ubrań dorosłych nie wymaga zbytniej filozofii, choć zdarza się, że i ta czynność jest dla niektórych niesamowitym wyczynem. Mimo wszystko, złożenie ciuchów w większym rozmiarze nie jest trudne. Problem zaczyna pojawiać się przy ubrankach dziecięcych. Przede wszystkim są one znacznie mniejsze, a co za tym idzie – trudniej je złożyć i przechowywać. Jest to jeden z najczęstszych powodów rodziców, przez który mają oni problem z zachowaniem odpowiedniej segregacji, estetyki i ładu w szafie z ciuszkami dziecka. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych i wbrew pozorom można bardzo szybko się nauczyć kilku trików, które pomogą szybciej i łatwiej zwijać ubranka dziecięce.

(https://misioohandmade.pl/blog/ – blog o dzieciach)

W przypadku body, które maluchy noszą najczęściej, zaleca się schować rękawy do tyłu, a następnie złożenie całości w połowie. W taki oto sposób tkaniny uzyska symetryczny, kwadratowy lub prostokątny kształt. Dzięki temu w szafie zostanie zaoszczędzone miejsce i będzie mogło zmieścić się w niej więcej ubranek. A co z bluzkami? Taktyka jest podobna, z tą różnicą, że przed złożeniem na pół zaleca się podwinąć spód tkaniny, w celu uzyskania linii prostej tkaniny. Spodenki dziecięce powinno się składać identycznie, jak te przeznaczone dla dorosłych.

Jak ułatwić sobie organizację i składanie ubranek dziecięcych?

Jak widać, ubranka dziecięce łatwo poskładać i posegregować, jeśli ma się opanowaną odpowiednią taktykę. Warto jednak niekiedy zadbać o kilka dodatkowych akcesoriów, które pomogą lepiej zorganizować miejsce w szafie lub szufladzie. Bardzo przydatne okazują się organizery, dzięki którym można starannie ułożyć ubranka dziecięce, aby w trakcie przechowywania nie pogniotły się.

Takie rozwiązanie stosuje się w głównie w komodach, które składają się z samych szuflad. Nie oznacza to wcale, że nie można ich wykorzystywać w większych szafach. Cenną radą jest to, aby były one umieszczone na wysokości oczu, dzięki czemu znacznie łatwiej i szybciej będzie można je znaleźć.

Można także dziecięcą szafę zaopatrzyć w wieszaki na ubranka dziecięce. Takie rozwiązanie poleca się głównie świeżo upieczonym rodzicom, którzy nie przepadają za składaniem dziecięcych ciuszków, ani nie mają na to czasu. Wygoda i komfort, z gwarancją, że się nie pogniotą to najlepsza rekomendacja. Wystarczy ubranka wyprasować, powiesić na wieszaku, a następnie w szafie. Jeśli jest w niej wystarczająco miejsca, nie ma możliwości, aby powstały nieestetyczne zagniecenia.

Jak widać, składanie ubranek dziecięcych nie musi być wcale trudne. Wystarczy wiedzieć jak to zrobić, troszkę poćwiczyć i z pewnością stanie się to przyjemnym zadaniem w ciągu dnia, które nie będzie zabierało zbyt dużo czasu. Grunt to znajomość podstawowych trików.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here