Gwiazdka dla aktywnych dzieci

0
1663
Gwiazdka dla aktywnych dzieci

Wiele miejsca poświęca się temu, że maluchy za mało czasu spędzają na świeżym powietrzu, a ich aktywność fizyczna ograniczona jest do niezbędnego minimum. Moglibyśmy założyć, że przykład idzie z góry i jeśli rodzice nie uprawiają sportu, to i dziecko nie będzie miało z tego frajdy. W dobie smartfonów i tabletów tym bardziej powinniśmy zadbać o to, by dostarczyć motywacji i zadbać o prawidłowy rozwój. Święta mogą być doskonałą okazją, by sprezentować rower Puky pod choinkę lub też inny gadżet, który z jednej strony będzie dla dziecka atrakcyjny, a z drugiej pozwoli wykorzystać niespożytą energię. W sklepach znajdziemy cały szereg różnych produktów, a dyskusje pomiędzy rodzicami i specjalistami, jaki sprzęt jest lepszy, zawsze będą się ciągnąć w nieskończoność, więc warto popatrzeć, co tak naprawdę dla malucha jest interesujące. Może dobrym wyjściem będzie hulajnoga Puky pod choinkę.

Pojazdy dla dziecka

Na liście ulubionych sprzętów od lat niezmiennie królują rowery i hulajnogi. Zmieniają się mody, materiały, wykończenie oraz szereg zabezpieczeń czy też gadżetów, ale idea jest ta sama. Dla najmłodszych rewelacyjnym pomysłem będzie biegowy rower Puky pod choinkę, który pozwoli szybko i bezboleśnie opanować technikę jazdy, wykorzystując predyspozycje dziecka. To również dobry moment, by spróbować przekonać dziecko do hulajnogi. One również w doskonały sposób rozwijają aktywność fizyczną i poprawiają koordynację ruchową. Tak naprawdę, najlepiej by było, gdyby maluch miał i jeden pojazd, i drugi. Oczywiście dopasowany do wieku, wzrostu, umiejętności i stopnia rozwoju. Z pewnością każda z aktywności wyjdzie dziecku na zdrowie oraz zachęci do tego, by w przyszłości znaleźć sobie ulubioną formę ruchu czy też dyscyplinę sportu. Grudzień jest doskonałą okazją, by pomyśleć o tej inwestycji. Rowerek czy hulajnoga Puky pod choinkę to atrakcyjny sprzęt, który sprawi, że spacery staną się niezwykle atrakcyjne. Poza tym warto zwrócić uwagę na fakt, że ich atrakcyjny design doskonale wpisuje się w gust maluchów.

Pierwszy rower Puky pod choinkę

To najważniejszy z wyborów, przed jakim staniemy. Przede wszystkim w dużym stopniu będzie wpływać na to, czy dziecko będzie chciało potem korzystać z różnych pojazdów. Pierwszy rower powinien być biegowy, pozbawiony hamulców, pedałów i przerzutek. Takie proste rozwiązanie jest przede wszystkim bezpieczne, ale z drugiej strony na lekkim rowerku dziecko nauczy się balansowania ciałem i utrzymywania równowagi. Poza tym poprawia percepcję i pozwala reagować na to, co dzieje się dookoła. Rower w prezencie to doskonały pomysł także dla starszego dziecka – oczywiście w odpowiedniej dla niego formie. Popularnością cieszą się również hulajnogi Puky pod choinkę w różnych wariantach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here