Edukacja włączająca w szkołach i przedszkolach

0
1867

Edukacja włączająca to działania, które mają wspierać rozwój każdego dziecka, w zależności od jego indywidualnych potrzeb. Według badań Głównego Urzędu Statystycznego w Polsce nawet do 20% populacji uczniów ma bowiem różnego rodzaju trudności z przyswajaniem wiedzy, wymagające podjęcia specjalnego działania, jakim jest edukacja włączająca. Nie dotyczy ona tylko dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, ale też zmagających się z takimi problemami, jak dysleksja, choroby przewlekłe, nadpobudliwość czy pochodzenie ze środowisk marginalizowanych, zaniedbywanych czy też dzieci emigrantów lub pochodzące z mniejszości narodowych. Dzięki różnego typu pomocom, zabawom, pracy specjalistów i stworzeniu odpowiedniego klimatu, elastycznie uwzględniającego zróżnicowanie potrzeb dzieci, mają one szansę na odpowiednie wsparcie procesu rozwoju i dalsze, pomyślne i samodzielne funkcjonowanie w społeczeństwie.

Gry i zabawy pozwalające na odpowiednie wsparcie rozwoju dziecka mogą obejmować działania już od najwcześniejszych lat, jak edukacja włączająca w przedszkolu. Im wcześniej rozpoznawane są bowiem problemy, z jakimi zmaga się dziecko i podejmowane odpowiednie zabiegi zarówno na etapie edukacji przedszkolnej, jak i w późniejszych latach – tym większą szansę mamy na uzyskanie pozytywnych wyników. W proces edukacji włączającej zaangażowani są w tym przypadku nie tylko nauczyciele, ale też rodzice oraz specjaliści – tylko wtedy można liczyć na kompleksowe wsparcie dziecka pomagające mu w osiągnięciu pewności siebie, niezależności oraz umiejętności dalszego, samodzielnego życia.

Oferta sklepu Moje Bambino obejmuje zabawki, gry i akcesoria, jakie przydają się w takich działaniach, jak edukacja włączająca w szkole czy przedszkolu. Wśród oferowanych pomocy znajdują się akcesoria pozwalające na wsparcie logopedyczne, naukę czytania i pisania, działania matematyczne, gimnastykę korekcyjną pozwalającą na leczenie oraz zapobieganie wadom postawy u dzieci czy też rozwiązanie problemów ruchowych. Wyposażenie sal edukacyjnych oraz gabinetów terapeutycznych w dostępne w ofercie sklepu krzesła i stoły, tablice, kanapy i dywany, a także całe, odpowiednio przystosowane kolekcje mebli umożliwiają nauczycielom oraz specjalistom wspieranie dzieci w rozwoju takich zmysłów, jak wzrok, słuch, terapię dzieci z ADHD, terapię dzieci z upośledzeniem intelektualnym, dodatkowe wsparcie dla uczniów wyjątkowo zdolnych czy też terapię skierowaną dla dzieci ze spektrum autyzmu lub zespołem Aspergera.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here