Do czego pasują klapki?

0
3156
Do czego pasują klapki?

Istnieje wiele rodzajów obuwia, których zastosowanie nierzadko różni się u mężczyzn i kobiet. W przypadku mężczyzn klapki zazwyczaj kojarzą się z wygodnym obuwiem noszonym przede wszystkim po domu czy na basen, ewentualnie wokół domu, gdy potrzebujemy wyjść na ogród. U kobiet tymczasem tego rodzaju obuwie ma zupełnie inny charakter i trzeba wiedzieć, jak wypada je nosić.

Mogłoby się zdawać, że klapki damskie są typowym obuwiem letnim, które pasuje na każdą okazję, gdy tylko na dworze robi się ciepło. Nie jest to jednak prawda, przynajmniej według rozmaitych poradników stylu. Nie wszystkie klapki będą bowiem odpowiednie na wszystkie wyjścia, zwłaszcza te bardziej oficjalne. Sprawdźmy, jak je nosić, aby nie popełnić żadnej gafy pod względem stylu i kultury.

Na co dzień

Właściwie wybierając klapki damskie do noszenia na co dzień jedyne, czym musimy się kierować, to dopasowanie obuwia do danego stroju. Jeśli mamy długą stopę, to zapewne klapki bez dodatkowego zapięcia na kostce będą dla nas niewygodne, zwłaszcza do miasta. Inaczej jest, gdy wybieramy obuwie na plażę – wówczas nie ma to aż takiego znaczenia. Z drugiej strony dobrze jest pamiętać o tym, żeby buty były również wygodne. Jeśli decydujemy się na klapki musimy zadbać o wygląd skóry na piętach oraz ładnie pomalowane paznokcie u stóp, bo tylko wówczas takie buty będą podkreślać nasze atuty, a nie pokazywać drobne wady.

Eleganckie – kiedy nosić?

Istnieją również klapki damskie w bardziej eleganckim wydaniu. Mogą być one płaskie, jednakże o wiele częściej spotyka się je na obcasie, większym albo mniejszym, bądź koturnie. Dobrze jest pamiętać o tym, aby w takim przypadku klapki damskie były przede wszystkim wygodne – nie ma nic gorszego niż kobieta, która źle czuje się w obuwiu i przez to stawia kroki w nieporadny sposób. Zazwyczaj klapki eleganckie mają odsłonięte palce oraz piętę. Na takie rozwiązanie można zdecydować się, jeśli nie zakładamy dodatkowo rajstop. Dlatego w przypadku obuwia na większą, ważniejszą okazję, np. do pracy albo na uroczyste wesele w eleganckim miejscu klapki się po prostu nie sprawdzą – będą zbyt mało eleganckie, a dodatkowo nie będą dobrze pasowały do stroju wizytowego czy wieczorowego.

Umiejętność dobrania klapek damskich do okazji jest bardzo ważna, ponieważ wiele kobiet kieruje się w tym względzie jedynie pogodą oraz porą roku. Istnieje jednak o wiele więcej kryteriów, według których należy dobierać obuwie do danej okazji, dlatego też na klapki lepiej jest się decydować w mniej oficjalnych okazjach, kiedy zależy nam na komforcie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here