Depilacja laserowa to jedyna z metod usuwania niechcianego owłosienia skóry. Współcześnie obowiązujący kanon urody kobiecej jest trudny dla zbędnego owłosienia. Nastąpiła moda na depilację oraz wszystkie artykuły i sposoby będące na celu uzyskanie idealnie gładkiej i wolnej od włosków skóry. Uzyskanie efektu idealnie gładkiej skóry zazwyczaj kojarzy się z niekończącą się walką z nieestetycznymi włoskami, ich wrastaniem oraz podrażnieniem skóry po depilacji. Są jednak metody, które umożliwiają pozbycie się tych kłopotów na długi czas. Taką możliwość daje depilacja laserowa. Jeżeli chcesz się dowiedzieć wszelkich informacji, właśnie na temat laserowego usuwania owłosienia, to przeczytaj ten artykuł.
Depilacja laserowa – wskazania
Wskazaniami do przeprowadzenia depilacji laserowej jest przede wszystkim ciepłe i ciemne owłosienie ciała. Gdy włosy odrastają bardzo szybko, wyglądając nieestetycznie, depilacja laserowa sprawdzi się doskonale.
Depilacja laserowa – przygotowanie do zabiegu
Dzień przed przystąpieniem do zabiegu depilacji laserowej – daną partię ciała należy dokładnie umyć i ogolić. Następnie stosowany jest krem do znieczulenia miejscowego, po czym skóra poddawana jest działaniu promieni lasera. Laser wysyła pulsującą wiązkę skoncentrowanego światła, jaka jest wchłaniana przez pigmenty zlokalizowane w mieszkach włosowych. W ten sposób promień lasera niszczy wspomniane mieszki włosowe, z których wyrastają włosy.
Laser w szeroko rozumianej kosmetologii stosowany jest powszechnie już od kilkudziesięciu lat. Powodem tego są m.in. jego właściwości, takie jak spójność, monochromatyczność czy równoległość. Dzięki temu, laser w kosmetologii jest stosowany nie tylko do depilacji, a także przy(1):
•usuwaniu naczyniaków gwiaździstych i płaskich,
•destrukcji zmian skórnych,
•leczeniu trądziku różowatego i zmian naczyniowych,
•odbarwianiu plam starczych.
Stosowane depilacji laserowej, w porównaniu z nowymi metodami, jest bardzo wiele zalet. Warto tu wspomnieć chociażby o:
•łatwości wykonania zabiegu w aseptycznych warunkach,
•krótkim czasie trwania zabiegu i wysokiej skuteczności,
•możliwości stosowania również u osób starszych.
Depilacja laserowa – opis zabiegu
Do zabiegu depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować. Pozwala to na uzyskanie dobrego efektu oraz zapewnia bezpieczeństwo pacjentki. Jednym z kluczowych zaleceń jest zaprzestanie depilacji i golenia danych partii ciała na miesiąc przed odbyciem zabiegudepilacji laserowej. Na około trzy tygodnie wcześniej nie wolno również stosować maści będących w naszym składzie retinoidy. Przez pewien czas powinno się też unikać opalania. Przed przystąpieniem do właściwego zabiegu depilacji laserowej, należy wypełnić ankietę dotyczącą ogólnego stanu zdrowia. Dalszym krokiem jest wykonanie próby depilacji laserem na niewielkim fragmencie skóry, aby sprawdzić możliwość ewentualnego podrażnienia. Depilacja laserowa polega na niszczeniu mieszków włosowych w wyniku pochłaniania strumienia światła przez melaninę. Dlatego też często dzień przed depilacją laserową, należy ogolić włosy maszynką, a po zakończeniu zabiegu wykonywa się specjalne środki łagodzące. Jak już wspomniano, depilację laserem trzeba powtórzyć kilkukrotnie. Powodem tego jest fakt, że w przeciągu zabiegu tylko część włosów znajduje się w fazie wzrostu i jest wystarczającą ilość melaniny, aby wejść w reakcję z laserem. Pozostałe mieszki są w fazie uśpienia i nie mają wystarczająco dużo melaniny. Dlatego też początkowo depilację laserową należy wykonywać co około miesiąc.
Depilacja laserowa – efektywność
Efekt depilacji laserowej to sprawa indywidualna, uzależniona od wielu czynników. Zabiegi dają najlepsze wyniki u osób z jasną karnacją i ciemnymi włoskami. Powstaje to z faktu, że w tym przypadku laser łatwiej „wyłapuje” włoski. Warto też pamiętać, że aby osiągnąć zamierzony efekt, konieczne jest powtórzenie zabiegu. Zazwyczaj wszystkie włoski usuwa się po 3-8 sesjach. Nie stanowi także prawdą, iż po depilacji laserowej włoski znikną na zawsze. W rzeczywistości ich wzrost jest jeszcze możliwy, chociaż znacznie spowolniony. W przypadku ponownego pojawienia się włosków kolejny zabieg szybko je usunie. Koszt pojedynczego zabiegu depilacji laserowej zależy od salonu kosmetycznego, tego jak gęste są włoski oraz wielkości depilowanej powierzchni. Zazwyczaj oznacza to wydatek od 100 do 500 zł. Oczywiście, cenę tę należy pomnożyć przez ilość zabiegów. Depilacja laserowa daje najlepsze i najdłuższe efekty usuwania zbędnego owłosienia. Nie działa jednak oczekiwać, iż po usunięciu zbędnych włosków za pomocą depilacji laserowej problem ten już nie nie powróci. Sesja depilacji laserowej złożona z kilku zabiegów po kolei powinna pomóc w konfrontacji z odrastającymi włosami i na długo zlikwidować problem. Jeśli jesteś już dosyć codziennego używania zwykłych maszynek do golenia, plastrów wosku czy depilacji depilatorem, przemyśl możliwość poddania się depilacji laserowej.