Bezpieczne zabawki

0
2084

Jak kupić bezpieczne zabawki dla niemowlaka? Przede wszystkim trzeba bacznie zwracać uwagę na opakowanie i informacje zawarte na etykietach. A poza tym, zdecydujesz już sama.

Malec na pierwsze urodziny dostanie zapewne kilka nowych, kolorowych zabawek. Zanim je kupisz, sprawdź, czy na opakowaniu zabawki dla dziecka znajduje się informacja dla dzieci, w jakim wieku zabawka jest przeznaczona. Poza tym powinien być umieszczony znak bezpieczeństwa CE. Na zabawce musi znajdować się nazwa i adres producenta albo importera oraz instrukcja obsługi w języku polskim (nadrukowana na opakowaniu albo włożona do środka, a także informacja o umiejętnościach koniecznych do korzystania z danej zabawki. Powinna także być informacja o sposobie konserwacji, ewentualnie dodatkowe ostrzeżenia dla użytkowania produktu oraz niezbędne certyfikaty, np. Instytutu Matki i Dziecka, Centrum Zdrowia Dziecka.

Dokładnie obejrzyj zabawkę przed zakupem

Warto wiedzieć, z jakiego materiału została zrobiona zabawka i czy łatwo można ją wyprać albo wyczyścić, czy nie ma ostrych krawędzi, które mogłyby skaleczyć dziecko, albo wąskich, wystających elementów, którymi maluch mógłby wykluć sobie nawet oko. Czy w zabawce nie ma otworków, w których mogłyby zaklinować się paluszki malca, czy nie ma tam małych części, które dziecko mogłoby oderwać i połknąć albo włożyć sobie do ucha czy noska. Warto też zwrócić uwagę na wagę. Zabawki dla niemowląt powinny być jak najlżejsze. Przy większych zabawkach (np. huśtawkach, leżaczkach czy jeździkach) sprawdź wytrzymałość na nacisk, a także powąchaj, czy tworzywo, z którego zrobiono maskotkę lub grzechotkę, nie wydziela nieprzyjemnego, drażniącego zapachu. W przypadku zabawek elektrycznych sprawdź, czy kable są dobrze schowane, a jeśli zabawka jest wyposażona w baterie, zorientuj się, czy klapka, pod którą się je wsuwa, jest zabezpieczona zapadką albo śrubką, aby maluszek nie był w stanie samodzielnie wyjąć baterii. Kup na: zabawki askot.pl/kategoria-produktu/gry-i-zabawki

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here