Aplikacje do ćwiczeń – Propozycje aplikacji mobilnych ułatwiających systematyczne treningi

0
1880

Chcesz ułożyć sobie kalendarz ćwiczeń i tak chcesz mieć pod ręką proste w obsłudze narzędzie, które ułatwi Ci organizację planów treningowych. Na szczęście z pomocą przychodzą aplikacje do ćwiczeń – wiele z nich dostępnych jest w wersji darmowej, więc możesz wypróbować nawet kilka i wybrać tę, która najbardziej Ci odpowiada. Oto kilka ciekawych propozycji, spośród których, z całą pewnością wybierzesz idealną dla siebie.

Aplikacja do ćwiczeń – którą wybrać?

Dostępne aplikacje oferują różnego typu korzyści z ich użytkowania – pomagają śledzić przebyty podczas treningu dystans, liczbę spalonych kalorii, czas poświęcony na ćwiczenia i ich rodzaj. Nie potrafisz się łudzić, że wystarczy aplikacja fitness, żeby schudnąć czy usprawnić kondycję – tutaj potrzebna jest Twoja decyzja i konsekwencja. Jednak proste narzędzie na telefon pomoże Ci doprowadzać dziennik aktywności i wyznaczać cele, które chcesz osiągnąć. Jakie aplikacje sportowe warto wypróbować?

Do popularnych należą:

Endomondo – to już klasyk na rynku. Chociaż kojarzy nam się a aplikacją dla biegaczy, chodziarzy albo rowerzystów, możesz uprawiać z nią i wiele innych dyscyplin, w tym boks, taniec czy szermierkę. W ramach darmowej wersji masz możliwość śledzenia czasu, dystansu, prędkości, spalonych kalorii, możesz także składać się z serwisami społecznościowymi i zapisać listę utworów słuchanych podczas ćwiczeń.

30-dniowe wyzwanie

Fitness – zawiera propozycje ćwiczeń opracowanych przez profesjonalnych trenerów. Intensywność treningów jest zwiększana stopniowo. Z aplikacją możesz wzmocnić mięśnie brzucha, pośladków, całego ciała, dzień za dniem śledząc postępy.

Virtuagym Fitness – aplikacja do ćwiczeń na siłowni dla zagubionych. To pracę dla Ciebie, jeśli chcesz zacząć należeć do klubu fitness i potrzebujesz instrukcji jak mieć z poszczególnych urządzeń. Aplikacja podpowiada te jak wykonywać różne ćwiczenia bez sprzętów – baza ćwiczeń jest znacznie istotna i jesteś możliwość stworzyć z nią indywidualny program, dopasowany do Twojego stopnia zaawansowania.

7 Minutowe Ćwiczenia – jeśli nie masz czasu biegać na siłownię, basen albo aerobik, możesz skorzystać z swej w obsłudze aplikacji zawierającej instrukcje jak wykonywać ćwiczenia w domu. Pozwalają one uzyskać dobrzy efekt w bliskim czasie, a nie będziesz już szukać wymówek do unikania treningu. Ćwiczenia odbywa się w 2-3 seriach, każde po 30 sekund z 10-sekundowymi przerwami.

MyFitnessPal – to aplikacja fitness przeznaczona przede wszystkim dla osób pragnących zadbać o dużą i lekką dietę, która sprawi, że efekty ćwiczeń będą już widoczne. Apka zawiera imponującą bazę produktów spożywczych, którą możesz samodzielnie poszerzać. Dzięki temu prosto będzie Ci obliczyć kaloryczność spożywanych dań. Oprócz tego znajdziesz tutaj propozycje ćwiczeń aerobowych i modelujących sylwetkę.

Aplikacje do ćwiczeń – Propozycje aplikacji mobilnych ułatwiających systematyczne treningiProgramy do ćwiczeń w domu, na siłowni czy świeżym powietrzu są na pewno dobrą motywacją i pomagają śledzić postępy. Pamiętaj jednak o bezpieczeństwie, aby uniknąć ryzyka kontuzji. Każdy ruch wykonuj zgodnie z instrukcją, rób przerwy i zrezygnuj z wykonywania treningu, jeśli jest za ciężki na Twój poziom. Jeśli to Cię dodatkowo zmotywuje, zaproś do korzystania z aplikacji rodzinę, znajomych albo dziel się wynikami przez media społecznościowe. Powodzenia!

Workout Trainer – to sama z topowych aplikacji w kategorii fitness i zdrowie. Zawiera setki ćwiczeń pokazywanych krok po kroku przez profesjonalnych trenerów, które wzbogacone są o komentarz audio. Trenerzy nie tylko instruują, a także aktywizują i zachęcają do większego wysiłku. Możesz wybrać cel, na jakim wybierasz się skupić, na przykład zrzucenie wagi, odpowiedniejsze rezultaty w bieganiu czy praktykowanie jogi. Aplikacja dostępna w wersji darmowej, jak i premium.

JEFIT Workout Exercise Trainer – reklamuje się jako personalny trener w twojej kieszeni. To darmowa aplikacja z dostępem do ponad 1300 ćwiczeń, wzbogaconych o dokładne opisy i animacje. Daje możliwość założenia własnego planu treningowego, sporządza statystyki i monitoruje postępy. Ponadto możesz podejść do społeczności użytkowników Jefita, porównywać swoje artykuły z innymi oraz wspierać się nawzajem w walce o wymarzoną figurę.

Daily Workouts Free – Kolejna aplikacja z kategorii personal trainer. Zawiera instrukcje w formie video. Obejmuje ćwiczenia i na poszczególne partie ciała, jak i ogólnorozwojowe, wzmacniające cały organizm. Na każdy dzień przewidziany jest inny zestaw ćwiczeń. Możesz mieć z gotowych planów treningowych, lub ułożyć własny. Zaletą aplikacji jest całkowita darmowość i brak reklam.

Jak zmotywować się do ćwiczeń?

Oprócz wyznaczenia sobie danych celów treningowych i śledzenia postępów specjaliści polecają i inne sposoby na motywację. Ważne, aby rodzaj treningu, który wybierzesz, sprawiał Ci frajdę, ponadto dobrze jest znaleźć sobie towarzystwo do ćwiczeń i wyróżniać się za każdy kolejny sukces, na przykład relaksującym masażem albo nowym strojem sportowym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here