niedziela, Wrzesień 24, 2017

Działanie terapii obciążeniowej – fakt czy mit?

0

Wpływ odpowiedniego nacisku na działanie układu nerwowego został zbadany dopiero kilkanaście lat temu. Co prawda o zjawisku tym wiedziano już wcześniej, lecz nie poświęcano mu dość uwagi. Działanie kołderek z dodatkowym obciążeniem raczej podawano w wątpliwość, skupiając się przede wszystkim na klinicznych sposobach leczenie różnego rodzaju zaburzeń. Wraz z rozwojem medycyny pojawiły się jednak nowe metody kuracji, w tym terapia sensoryczna.

Jak wybrać obuwie sportowe dla dzieci?

0

Kiedy maluch zaczyna aktywnie chodzić, biegać i skakać, następuje moment, że trampki dla dzieci lub inne dziecięce obuwie sportowe, staje się niezbędne w życiu codziennym. Wybór butów sportowych dla dziecka nie jest aż tak prostym zadaniem, ponieważ delikatną i rosnącą dziecięcą stopę można bardzo łatwo zdeformować nieodpowiednim obuwiem. Dlatego właśnie należy mieć na uwadze kilka kwestii podczas zakupu tego element garderoby.

Wzór obuwia sportowego

Współczesny rynek proponuje olbrzymi wybór trampek dla dzieci (m.in. sklep obuwniczy SklepDorotka.pl), tenisówek oraz innych butów sportowych, które wyglądają niezwykle atrakcyjnie i przez to bardzo podobają się maluchom. Jednak, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo dziecięcej stopy, nie wystarczy robić zakupów tylko i wyłącznie w oparciu o gust dziecka.

Dziecięce obuwie sportowe przede wszystkim powinno utrzymywać stopę w odpowiedniej pozycji. Ponieważ młody człowiek potrafi wykonać tysiąc ruchów podczas spaceru, należy wybrać takie tenisówki lub trampki dla dzieci, które na pewno uchronią stopę przed otarciami, a nogę przed możliwym skręceniem.

Na przykład, przód buta powinien być odpowiednio sztywny. Oznacza to, że przy zgnieceniu tej części buta sportowego, wszystkie odkształcenia powinny szybko przyjąć swój początkowy wygląd. Dużą uwagę należy zwrócić także na podeszwę buta, która powinna być giętka, ale tylko w przedniej części obuwia. Ponadto, dobrze będzie, jeżeli taka podeszwa posiada specjalną gumową podeszwę, która nie pozwala dziecku się poślizgnąć.

Z jakiego materiału najlepiej kupić buty sportowe dla dziecka?

Jeżeli rodzice postanowili nabyć dla swojego malucha tenisówki albo trampki dla dzieci, warto pozostać przy naturalnych materiałach. Najczęściej na rynku takie obuwie można znaleźć wyprodukowane z lnu albo bawełny. Jest również inny wariant trampek, który produkowany jest ze skóry albo zamszu. Takie obuwie będzie szczególnie przydatne podczas spacerów w zimną pogodę.

Kupując inne wzory butów sportowych dla dziecka, można także wybrać wariant wykonany z materiału syntetycznego. Wszystkie renomowane marki polecają obuwie wykonane z trwałych materiałów sztucznych, które dobrze przepuszczają powietrze. Jednak warto pamiętać o tym, że w takim przypadku, również warto nabyć obuwie z wkładką z naturalnej tkaniny albo skóry.

Jak wybrać dobry rozmiar butów sportowych?

Niezależnie od tego, czy wybierane są trampki dla dzieci, czy tenisówki, a może jakiś inny typ obuwia sportowego – w każdym przypadku powstają trudności z doborem rozmiaru. Przecież maluch tak szybko rośnie, że buciki, które były dopiero co dobre, już zaczynają ocierać nóżkę. Bez wątpienia, większość rodziców chciałaby kupić takie obuwie, które pasowałoby ich dzieciakowi chociaż o miesiąc dłużej. Niestety, każdy lekarz-ortopeda zabrania rodzicom kupowania większych butów niż dziecięca stopa.

Większe buty nie pozwalają nodze przyjmować wygodnej pozycji. Dziecko może łatwo spaść albo skręcić nogę, ponieważ nie ma ono odpowiedniego czucia przez zbyt luźny but. Ponadto, niektóre dzieciaki próbują utrzymać obuwie na stopach zaciskając palce, co może powodować otarcia albo nawet deformację stopy. Dlatego, zarówno trampki dla dzieci jak i każdy inny rodzaj butów powinien mieć odpowiedni rozmiar.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że pomiędzy krańcem bucika a paluszkami dziecka, powinna być pusta przestrzeń o długości od 1 cm do 1,5 cm. Po pierwsze, stwarza to dodatkowy komfort podczas chodzenia, a także, gwarantuje komfort, gdy nóżka się rozszerzy przez gorąc albo aktywne ćwiczenia.

Karmienie piersią a odżywianie. Czy powinnaś jeść więcej?

0

Karmienie piersią jest normalnym procesem wpisanym w naturę każdej kobiety. Nie wymaga zatem żadnego wcześniejszego przygotowania ani też stosowania specjalnych ograniczeń dietetycznych. Czy oznacza to brak konieczności zmiany dotychczasowych nawyków żywieniowych?

Ciekawy prezent dla dziecka – dron!

0

W dzieciństwie każdy z nas marzył o dostaniu na urodziny czy pod choinkę wymarzonego prezentu. Kiedyś były to klocki czy lalki z czasem pojawiły się gry komputerowe czy telefony. Oczywiście każde dziecko marzy o innym podarunku jednak wraz z modą zmieniają się preferencje maluchów. Jak można zauważyć co raz więcej dzieci pragnie otrzymać to co aktualnie jest na topie. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż każde dziecko chce posiadać to co modne i niezwykle atrakcyjne.

Manicure tytanowy – piękno i odbudowa

0

Manicure tytanowy to stosunkowo nowy trend, który z każdym dniem zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością wśród Polek. To metoda w pełni naturalna i bezpieczna pozwalająca na tworzenie pięknych stylizacji paznokci. Zasadnicza zaletą manicure tytanowego jest specjalistyczna formuła stosowanej bazy. Jest ona zazwyczaj wzbogacona w cenne składniki, których zadaniem jest odżywienie płytki paznokci. Pozwala to na odbudowę cienkich i łamliwych paznokci, przy jednoczesnym zadbaniu o estetyczną stronę. Tytanowe paznokcie stanowią alternatywę dla popularnego manicure hybrydowego i akrylowego.

Zabawne aparaty ortodontyczne dla dzieci

0

Noszenie aparatu ortodontycznego nigdy nie jest czymś, co budziłoby zachwyt, nawet jeśli chodzi jedynie o aparaty ruchome, które zwykle wybiera się w przypadku dzieci. Nosi się je przez kilka godzin w ciągu dnia oraz zakłada na noc, a ich regularne stosowanie może dać doskonałe efekty. Kiedy więc dziecko wzbrania się przed zakładaniem aparatu, trzeba poszukać wyjścia, które zapewni jego współpracę w zakresie prostowania jego zębów. Klinika Dentestetica.pl ma na to świetny sposób w postaci bajecznie kolorowych, aparatów ruchomych, przeznaczonych specjalnie dla dzieci.

Ujawniamy najlepsze sposoby na efektywne pranie

0

Prać skutecznie, trzeba umieć. Dobra wiadomość jest taka, że można się tego nauczyć. Żeby nasze pranie było efektywne, czyli zakończyło się tym, że nasze ubrania będą czyste, wystarczy przestrzegać pewnych podstawowych zasad.

Przeczytaj informacje na metce

Metki są przyszywane do ubrań z kilku powodów. Jednym z nich jest wskazanie użytkownikowi na to, w jaki sposób powinien prać daną część garderoby, w jakiej temperaturze itp. Ważny jest również dobór odpowiednich środków i płynów do prania http://krolprania.pl/. Stosowanie niskiej klasy płynów, czy nie zwracanie uwagi na informacje na metce może skutkować tym, że ubrania po praniu nie są czyste bądź szybko się niszczą.

Sortuj pranie

Podział prania na kolorowe i białe lub biało-czarne to także warunek efektywnego prania. Warto też pamiętać o tym, że są proszki, które doskonale nadają się do każdego rodzaju prania, jak i takie, które zaleca się stosować na przykład do ubrań kolorowych. Poleca się pranie rzeczy biało-czarnych ręcznie albo w pralce, ustawiając najniższą temperaturę.

Sprawdź kieszenie

Zanim wypierzesz ubrania, które mają kieszenie, dokładnie sprawdź, czy nic w nich nie zostało. Zrobić należy to przede wszystkim z myślą o pralce. Pozostawienie w kieszeni ostrego przedmiotu, może spowodować poważne uszkodzenie urządzenia.

Elementy metalowe w ubraniu

Ubrania mogą mieć elementy wykonane z metalu. Czasami mogą być one ciężkie, masywne. Chodzi o różnego rodzaju sprzączki, ozdoby. Należy być ostrożnym w praniu ich w pralce. Ponownie chodzi o możliwość poważnego uszkodzenia urządzenia. Jeśli nie chce się prać takich ubrań ręcznie, tylko w pralce, można znaleźć złoty środek i owinąć ubrania tak, aby elementy metalowe nie uderzały mocno o bęben lub drzwiczki pralki. Panie biustonosze powinny prać w specjalnych siatkach.

Stosuj pranie wstępne i nie przesadzaj z wielkością prania

Zawsze warto wybrać pranie wstępne i używać do niego odpowiednich środków, najlepiej wyprodukowanych na bazie protein. Nie staraj się, aby za jednym zamachem wyprać jak najwięcej. Im więcej ubrań do pralki włożysz, tym gorszy będzie rezultat prania. Jeśli nie wiesz, jaka powinna być wielkość prania, przeczytaj jeszcze raz informacje w instrukcji użytkowania pralki.

Wybierz odpowiedni proszek i płyn do płukania

Dobór dobrego proszku i płynu do płukania to podstawa aby zapewnić odpowiednią czystość i zapach wypranych ubrań, warto więc korzystać z tych sprawdzonych i dobrych środków: http://krolprania.pl/produkty/proszki-do-prania/. Czytaj porady ekspertów i komentarze użytkowników, a znajdziesz odpowiednie środki dla Twojego prania.

Zauważyłaś spadek formy fizycznej i intelektualnej u dziecka? Przyczyną może być niedobór żelaza. Sprawdź, jak uzupełnić braki tego pierwiastka

0

Dostarczanie tlenu do wszystkich tkanek naszego organizmu jest kluczowym zadaniem hemoglobiny, której zawartość jest zależna od właściwego poziomu żelaza we krwi. Nic dziwnego, że jeśli dziecko nie otrzymuje na co dzień wystarczającej dawki tego pierwiastka w diecie, może mieć jego niedobory, a co za tym idzie być osłabione, apatyczne i niechętne do działania. Prawidłowy skład krwi to jednak nie jedyna rola żelaza.

Twórca terapii Gestalt

0

Twórcą podejścia Gestalt jest Fritz Perls. Był to lekarz, którego zainteresowania zawodowe pierwotnie oscylowały wokół tematu psychoanalizy, jednak czytając wiele dzieł filozoficznych i poznając z czasem wiele innych koncepcji psychologicznych stworzył autorską metodę terapeutyczną Gestalt. Nazwa podejścia oznacza ‘zorganizowaną całość’ i określa ogół jako coś innego, coś więcej, aniżeli tylko sumę pewnych części. Konkretyzując, poznawanie elementarnych części ogółu nigdy nie prowadzi do jego pełnego zrozumienia. Odpowiednią metaforą może stanowić tu posiłek, na przykład zupa, która składa się z różnego rodzaju warzyw. Poznanie każdego z jej składników nie ujawni nam jakości tej całości, którą owe elementy tworzą. Składniki pierwsze nie pozwalają zasmakować efektu końcowego ugotowanej już zupy, tego w jaki sposób smaki, barwy i aromaty się przenikają, tworząc niepowtarzalną kompozycję. U podstaw założeń terapii gestalt leży całościowe podejście do pacjenta. Nie dzieli się go na poszczególne problemy, emocje, cechy charakteru, ale te poszczególne elementy zawsze odnosi się do całości. Twórca terapii propagował holistyczne podejście, dlatego zawsze zajmował się całym kontekstem sytuacyjnym pacjenta, aby móc poznać i zrozumieć otaczające go sprawy. Tym samym mógł odpowiednio prowadzić sesje terapeutyczne.

Książka ‚Wokół śmietnika’ – Fritz Perls

Perls w książce ‚Wokół śmietnika’ zamieścił po części swoją autobiografię, pokazując tym samym jakim był wpływowym i charyzmatycznym człowiekiem. Można odczuć, że przedstawiając ówcześnie swoją koncepcję wywoływał duże wrażenie na innych ludziach, posiadał także dużą siłę przebicia. Do dziś zaproponowana przez niego koncepcja terapeutyczna cieszy się uznaniem zarówno wśród pacjentów, jak i psychoterapeutów. Dr Marta Myszkowska – Litwa, prowadząca gabinet psychoterapii w Krakowie i samorozwoju osobistego, stosując się do założeń terapii Gestalt skutecznie pomaga swoim pacjentom między innymi w lepszym zrozumieniu siebie, swoich problemów, wykształcaniu umiejętności ich rozwiązywania, a także w dążeniu do samorealizacji.

Kalendarz ciążowy – dowiedz się, jak zadbać o prawidłowy rozwój Twojego dziecka w trzecim trymestrze

0
Kalendarz ciążowy – dowiedz się, jak zadbać o prawidłowy rozwój Twojego dziecka w trzecim trymestrze

Trzeci trymestr ciąży rozpoczyna się w 27. tygodniu i trwa już do momentu rozwiązania (które następuje około 40. tygodnia ciąży). W tym czasie maluszek wciąż intensywnie się rozwija, a Ty jako mama, możesz wspierać ten rozwój. Dowiedz się, jak!

OBSERWUJ NAS

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3ObserwującyObserwuj

OSTATNIO OPUBLIKOWANE

Działanie terapii obciążeniowej – fakt czy mit?

Wpływ odpowiedniego nacisku na działanie układu nerwowego został zbadany dopiero kilkanaście lat temu. Co prawda o zjawisku tym wiedziano już wcześniej, lecz nie poświęcano...

Jak wybrać obuwie sportowe dla dzieci?

Kiedy maluch zaczyna aktywnie chodzić, biegać i skakać, następuje moment, że trampki dla dzieci lub inne dziecięce obuwie sportowe, staje się niezbędne w życiu...

Karmienie piersią a odżywianie. Czy powinnaś jeść więcej?

Karmienie piersią jest normalnym procesem wpisanym w naturę każdej kobiety. Nie wymaga zatem żadnego wcześniejszego przygotowania ani też stosowania specjalnych ograniczeń dietetycznych. Czy oznacza...