sobota, Styczeń 20, 2018

Czym różni się fizjoterapia od rehabilitacji?

0

Wielu ludzi używa zamiennie terminów rehabilitacja i fizjoterapia, ale nie jest to tak do końca prawidłowe. Rehabilitacja ma zdecydowanie szerszy zakres znaczeniowy, natomiast fizjoterapia stanowi jedynie formę rehabilitacji medycznej.

Rehabilitacja a fizjoterapia

Rehabilitacja oznacza ogół działań, które umożliwiają powrót do sprawnego funkcjonowania nie tylko fizycznego, ale również psychicznego i społecznego. Z kolei fizjoterapia będzie dostarczać ciału odpowiednich bodźców, które pobudzą ciało i spowodują jego reakcję. W konsekwencji zaczną ustępować różnego rodzaju dolegliwości, w tym także ból. Jest to praca z ciałem powodująca poprawę jego funkcjonowania, jaką wykonuje się np. w synapsa-terapia.pl.

Charakterystyka fizjoterapii

Podstawą powstałych problemów z ciałem są urazy fizyczne, ale niekiedy problem tkwi w pewnych wadach rozwojowych. Fizjoterapeuta ma za zadanie doprowadzić do zminimalizowania, a nawet zupełnego wyeliminowania źródła danej dysfunkcji, która utrudnia codzienne życie. Mogą to być działania z zakresu fizykoterapii, a więc pobudzanie ciała prądem o małej częstotliwości, oddziaływanie wysoką bądź niską temperaturą, traktowanie zmienionych chorobowo partii ciała wiązką laserową albo różnego typu kąpiele lecznicze.

Bardzo dużą skuteczność wykazuje też masaż leczniczy polegający na zastosowaniu precyzyjnych ruchów i odpowiednio dobranego nacisku, aby zlikwidować ból bądź rozmasować przykurczone mięśnie, aby dać ciału ulgę. Z kolei kinezyterapia działa na ciało za pomocą ruchu, a specjalne zestawy ćwiczeń wzmacniają i rozciągają tkankę mięśniową.

http://synapsa-terapia.pl/

Rola psychoterapii w dochodzeniu do zdrowia psychicznego

0

Problemy w codziennym życiu niekiedy na tyle utrudniają normalne funkcjonowanie, że istnieje konieczność rozpoczęcia psychoterapii. Warto skorzystać z takiej opcji, kiedy samodzielne radzenie sobie na co dzień zaczyna przerastać własne możliwości człowieka.

Psychoterapia kluczem do odzyskania zdrowia psychicznego

Podjęcie decyzji o pójściu na psychoterapię z pewnością do łatwych nie należy. Przede wszystkim trzeba pokonać rodzący się zawsze opór przed dzieleniem się z obcą osobą swoimi największymi, często też dość intymnymi kłopotami, które tak mocno destabilizują codzienne życie. Przełamanie tych obaw umożliwi jednak psychoterapeucie znaleźć źródło problemu, a jednocześnie nakreślić cele terapeutyczne, które doprowadzą do wyleczenia pacjenta.

Można skorzystać zarówno z terapii indywidualnej, jak i grupowej, a wybór będzie zależny od potrzeb i predyspozycji konkretnej osoby. Psychoterapia indywidualna oznacza bezpośredni kontakt, oko w oko, z terapeutą. Taka forma niewątpliwie pozwoli na zdecydowanie bardziej dogłębne wniknięcie w źródło zaistniałej sytuacji, więc idealnie się sprawdza w leczeniu problemów wynikających wprost z emocji i doznanych negatywnych przeżyć.

O tym, jak ważne jest zdrowie psychiczne wie każdy, kto miał kiedykolwiek jakieś zaburzenia w tej kwestii. Psychoterapia pomaga ustalić przyczyny różnych reakcji patologicznych oraz występowania wszelkiego rodzaju psychologicznych dysfunkcji. Dogłębna analiza całego życia umożliwia okryć to, co zostało zapomniane albo zepchnięte do podświadomości, ale ma decydujący wpływ na pewne zachowania po wielu latach. Na temat zdrowia psychicznego można znaleźć wiele ciekawych informacji na stronie http://www.pharmacon.waw.pl/.

Wózki dziecięce Baby Design

0

Wózek Baby Design? Funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz nowoczesny design- to trzy cechy, którymi wyróżniają się wózki dziecięce Baby Design. Są one bowiem zaprojektowane z jak największą starannością, która przekłada się na ich możliwości techniczne oraz stabilność, a jednocześnie wysoce estetyczny wygląd. Dlatego spacerówka Baby Design będzie świetnym rozwiązaniem dla wszystkich młodych rodziców, którzy stawiają na praktyczne rozwiązania.

Wózek spacerowy Baby Design- budowa

Jednym z głównych produktów firmy Baby Design są wózki typu spacerówka. Są to pojazdy przeznaczone na spacery zarówno w czasie cieplejszych, jak i chłodniejszych pór roku, ponieważ jego budka jest wykonana z wysokiej klasy materiałów, które w trakcie niskich temperatur skutecznie chronią przed zimnym powietrzem. Wózek dziecięcy Baby Design, który można dostać dla przykładu w sklepie abcdomu24.pl, posiada także wiele rozwiązań konstrukcyjnych, które docenią wszyscy rodzice. Kosze o dużych rozmiarach, mieszczące się pod siedziskiem, pomieszczą bowiem wiele przyborów dla dziecka niezbędnych podczas wyjścia na spacer czy nawet niewielkie zakupy. Dlatego wózek dziecięcy Baby Design świetnie sprawdzi się dla młodych rodziców.

Wózek dziecięcy Baby Design- cena

Wózek dla dziecka Baby Design jest wyjątkowym produktem, którego cena idzie w parze z jakością. Dlatego standardowa kwota, jaką trzeba przeznaczyć na wózek Baby Design, wynosi blisko 600 złotych. W zależności od typu Baby Design wózek może jednak kosztować mniej albo zdecydowanie więcej- jak dla przykładu wózek wielofunkcyjny.

Oznaki zdrady

0

Zdrada to najczęstsza przyczyna rozpadu związku i małżeństw. Wiele osób widząc dziwne zachowania współmałżonka czy współmałżonki zadaje sobie bardzo podstawowe pytanie – czy on lub ona mnie zdradza? Jakie są symptomy, które powinny nas zaniepokoić?

1) Nadmierna ostrożność, nieufność

Przede wszystkim warto zastanowić się nad tym, co się dzieje, jeśli zauważymy, że nasz współmałżonek zaczyna dziwnie pilnować telefonu, brać go wszędzie ze sobą. Ponadto dość znamienna jest zmiana standardowego planu dnia oraz usprawiedliwianie tego, a w szczególności późnych powrotów, różnymi spotkaniami, obowiązkami w pracy itd.

2) Zmiana zachowania

Warto także mieć się na baczności, jeśli nasza druga połówka zaczęła nagle bardzo dbać o siebie. Drogi fryzjer, ubrania, bielizna, kosmetyczna – jeśli dana osoba wcześniej raczej tam nie chodziła, a teraz częściej korzysta z takich usług, może się to wydawać dziwne. Również zmiana stylu bycia, zmiany w życiu seksualnym oraz inne zwracanie się do partnerki czy partnera może być oznaką utrzymywanej potajemnie drugiej relacji.

3) Finanse i życie codzienne

Dobrze jest mieć także oko na wydatki. Oczywiście małych sum nie zauważymy, jednak czasem, jak dokładnie przejrzymy konto, to możemy odkryć, że jakieś pieniądze dziwnie szybko znikają.

Profesjonalna pomoc przy zdradzie

Co należy zrobić, jeśli u współmałżonka lub też współmałżonki zauważymy powyższe objawy? Przede wszystkim warto zastanowić się, czy to już nie czas wezwać prywatnego detektywa. On dokładnie sprawdzi podejrzewaną osobę i będzie mógł orzec, czy doszło do zdrady, czy też nie. Wszelkie dalsze informacje na temat prywatnych detektywów, sposobów prowadzenia śledztwa itd. znajdziemy na stronie internetowej detektyw.com.pl.

Orzeczenie o zdradzie

Warto jednak zastanowić się – czemu tak ważne jest dowiedzenie zdrady? Otóż jest o przykra sprawa, jednak rozwód z orzeczeniem o winie jest zdecydowanie bardziej korzystny dla pokrzywdzonej strony. Jeśli zatem rzeczywiście doszło do zdrady, to dobrze jest to udowodnić.

Pierwsze wyjście do przedszkola

0

Pierwsze dni w przedszkolu potrafią być bardzo stresujące dla małego dziecka. Oderwanie od rodziców, obcy ludzie (opiekunki/opiekunowie) oraz dużo nowych twarzy z początku jest w stanie skutecznie onieśmielić najmłodszego członka rodziny. W pierwszym wyjściu trzeba mu pomóc.

Czy samo tłumaczenie wystarczy?

Rozmowa z dzieckiem jest jak najbardziej potrzebna, jednak nie zawsze wystarcza. Rodzice z reguły starają się przekonać dziecko stosując dużą liczbę racjonalnych argumentów. Ta taktyka nie zawsze się sprawdza. Dziecko zwyczajnie boi się niektórych nowych sytuacji. W domu czy mieszkaniu zawsze są rodzice, ulubione przedmioty – mówiąc krótko znajoma przestrzeń, gdzie maluch ma „przewagę własnego boiska”. Jednak przedszkole zmienia postać rzeczy. Po paru dniach dziecko przyzwyczai się do nowej sytuacji, nawiąże nowe znajomości i zakotwiczy się w nowej rzeczywistości. Pierwsze dni jednak do łatwych należeć nie będę. Warto spróbować sprawić by nowa przestrzeń była mniej „groźna”. Jednym z rozwiązań jest zabieranie ze sobą ulubionej zabawki – jest to dla malucha dobry punkt wyjścia do przełamywania pierwszy lodów i nawiązywania nowych znajomości. Jednak najważniejsze jest to, że posiada on ze sobą część domu – przestrzeni, w której czuje się bezpiecznie, która jest jego.

Z zabawkami może jednak być problem. Wiele przedszkoli wprowadza regułę, że własną zabawkę można przynieść jedynie raz w tygodniu. Pójście na ustępstwa dla jednego dziecka wiążą się z pytaniami ze strony innych dzieci i ich rodziców, a to powoduje niepotrzebne tarcia. Jednak są rozwiązania, wobec których można łatwo porozumieć się z personelem w przedszkolu. Leżakowanie dalej stanowi element codzienności przedszkolaka. Może to być idealny sposób by osłodzić mu pobyt w nowym miejscu – pościel lub śpiworek dla przedszkolaka są tutaj świetnym rozwiązaniem.

Przed pierwszym wybraniem się do przedszkola warto zainwestować w śpiworek do spania, by maluch przez kilka tygodni pospał w nim w domu, a następnie pozwolić mu zabrać go ze sobą do przedszkola. Dzięki temu maluch będzie posiadał ze sobą znajomy element z domu i nie wdawał się w zbędne „zabawkowe” konflikty. Jednak do śpiworka trzeba dziecko zachęcić.  Ciekawym rozwiązaniem, które warto jest wziąć pod uwagę jest śpiworek dla przedszkolaka. Tego rodzaju produkt jest w stanie szybko ocieplić perspektywę wyjścia w nieznane dla malucha, a on sam może być bardziej podatny na argumenty, gdy powie mu się, że będzie mógł zabrać do nowego miejsca swój śpiworek. Dzięki takim produktom jak np. śpiworek dla przedszkolaka małpka Fifi przekonanie dziecka o istotności codziennego wychodzenia do przedszkola jest dla rodzica znacznie łatwiejsze.

Działanie terapii obciążeniowej – fakt czy mit?

0

Wpływ odpowiedniego nacisku na działanie układu nerwowego został zbadany dopiero kilkanaście lat temu. Co prawda o zjawisku tym wiedziano już wcześniej, lecz nie poświęcano mu dość uwagi. Działanie kołderek z dodatkowym obciążeniem raczej podawano w wątpliwość, skupiając się przede wszystkim na klinicznych sposobach leczenie różnego rodzaju zaburzeń. Wraz z rozwojem medycyny pojawiły się jednak nowe metody kuracji, w tym terapia sensoryczna.

Jak wybrać obuwie sportowe dla dzieci?

0

Kiedy maluch zaczyna aktywnie chodzić, biegać i skakać, następuje moment, że trampki dla dzieci lub inne dziecięce obuwie sportowe, staje się niezbędne w życiu codziennym. Wybór butów sportowych dla dziecka nie jest aż tak prostym zadaniem, ponieważ delikatną i rosnącą dziecięcą stopę można bardzo łatwo zdeformować nieodpowiednim obuwiem. Dlatego właśnie należy mieć na uwadze kilka kwestii podczas zakupu tego element garderoby.

Wzór obuwia sportowego

Współczesny rynek proponuje olbrzymi wybór trampek dla dzieci (m.in. sklep obuwniczy SklepDorotka.pl), tenisówek oraz innych butów sportowych, które wyglądają niezwykle atrakcyjnie i przez to bardzo podobają się maluchom. Jednak, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo dziecięcej stopy, nie wystarczy robić zakupów tylko i wyłącznie w oparciu o gust dziecka.

Dziecięce obuwie sportowe przede wszystkim powinno utrzymywać stopę w odpowiedniej pozycji. Ponieważ młody człowiek potrafi wykonać tysiąc ruchów podczas spaceru, należy wybrać takie tenisówki lub trampki dla dzieci, które na pewno uchronią stopę przed otarciami, a nogę przed możliwym skręceniem.

Na przykład, przód buta powinien być odpowiednio sztywny. Oznacza to, że przy zgnieceniu tej części buta sportowego, wszystkie odkształcenia powinny szybko przyjąć swój początkowy wygląd. Dużą uwagę należy zwrócić także na podeszwę buta, która powinna być giętka, ale tylko w przedniej części obuwia. Ponadto, dobrze będzie, jeżeli taka podeszwa posiada specjalną gumową podeszwę, która nie pozwala dziecku się poślizgnąć.

Z jakiego materiału najlepiej kupić buty sportowe dla dziecka?

Jeżeli rodzice postanowili nabyć dla swojego malucha tenisówki albo trampki dla dzieci, warto pozostać przy naturalnych materiałach. Najczęściej na rynku takie obuwie można znaleźć wyprodukowane z lnu albo bawełny. Jest również inny wariant trampek, który produkowany jest ze skóry albo zamszu. Takie obuwie będzie szczególnie przydatne podczas spacerów w zimną pogodę.

Kupując inne wzory butów sportowych dla dziecka, można także wybrać wariant wykonany z materiału syntetycznego. Wszystkie renomowane marki polecają obuwie wykonane z trwałych materiałów sztucznych, które dobrze przepuszczają powietrze. Jednak warto pamiętać o tym, że w takim przypadku, również warto nabyć obuwie z wkładką z naturalnej tkaniny albo skóry.

Jak wybrać dobry rozmiar butów sportowych?

Niezależnie od tego, czy wybierane są trampki dla dzieci, czy tenisówki, a może jakiś inny typ obuwia sportowego – w każdym przypadku powstają trudności z doborem rozmiaru. Przecież maluch tak szybko rośnie, że buciki, które były dopiero co dobre, już zaczynają ocierać nóżkę. Bez wątpienia, większość rodziców chciałaby kupić takie obuwie, które pasowałoby ich dzieciakowi chociaż o miesiąc dłużej. Niestety, każdy lekarz-ortopeda zabrania rodzicom kupowania większych butów niż dziecięca stopa.

Większe buty nie pozwalają nodze przyjmować wygodnej pozycji. Dziecko może łatwo spaść albo skręcić nogę, ponieważ nie ma ono odpowiedniego czucia przez zbyt luźny but. Ponadto, niektóre dzieciaki próbują utrzymać obuwie na stopach zaciskając palce, co może powodować otarcia albo nawet deformację stopy. Dlatego, zarówno trampki dla dzieci jak i każdy inny rodzaj butów powinien mieć odpowiedni rozmiar.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że pomiędzy krańcem bucika a paluszkami dziecka, powinna być pusta przestrzeń o długości od 1 cm do 1,5 cm. Po pierwsze, stwarza to dodatkowy komfort podczas chodzenia, a także, gwarantuje komfort, gdy nóżka się rozszerzy przez gorąc albo aktywne ćwiczenia.

Karmienie piersią a odżywianie. Czy powinnaś jeść więcej?

0

Karmienie piersią jest normalnym procesem wpisanym w naturę każdej kobiety. Nie wymaga zatem żadnego wcześniejszego przygotowania ani też stosowania specjalnych ograniczeń dietetycznych. Czy oznacza to brak konieczności zmiany dotychczasowych nawyków żywieniowych?

Ciekawy prezent dla dziecka – dron!

0

W dzieciństwie każdy z nas marzył o dostaniu na urodziny czy pod choinkę wymarzonego prezentu. Kiedyś były to klocki czy lalki z czasem pojawiły się gry komputerowe czy telefony. Oczywiście każde dziecko marzy o innym podarunku jednak wraz z modą zmieniają się preferencje maluchów. Jak można zauważyć co raz więcej dzieci pragnie otrzymać to co aktualnie jest na topie. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż każde dziecko chce posiadać to co modne i niezwykle atrakcyjne.

Manicure tytanowy – piękno i odbudowa

0

Manicure tytanowy to stosunkowo nowy trend, który z każdym dniem zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością wśród Polek. To metoda w pełni naturalna i bezpieczna pozwalająca na tworzenie pięknych stylizacji paznokci. Zasadnicza zaletą manicure tytanowego jest specjalistyczna formuła stosowanej bazy. Jest ona zazwyczaj wzbogacona w cenne składniki, których zadaniem jest odżywienie płytki paznokci. Pozwala to na odbudowę cienkich i łamliwych paznokci, przy jednoczesnym zadbaniu o estetyczną stronę. Tytanowe paznokcie stanowią alternatywę dla popularnego manicure hybrydowego i akrylowego.

OSTATNIO OPUBLIKOWANE

Czym różni się fizjoterapia od rehabilitacji?

Wielu ludzi używa zamiennie terminów rehabilitacja i fizjoterapia, ale nie jest to tak do końca prawidłowe. Rehabilitacja ma zdecydowanie szerszy zakres znaczeniowy, natomiast fizjoterapia...

Rola psychoterapii w dochodzeniu do zdrowia psychicznego

Problemy w codziennym życiu niekiedy na tyle utrudniają normalne funkcjonowanie, że istnieje konieczność rozpoczęcia psychoterapii. Warto skorzystać z takiej opcji, kiedy samodzielne radzenie sobie...

Wózki dziecięce Baby Design

Wózek Baby Design? Funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz nowoczesny design- to trzy cechy, którymi wyróżniają się wózki dziecięce Baby Design. Są one bowiem zaprojektowane z jak...