piątek, Kwiecień 20, 2018

Jak sobie radzić z chorobą lokomocyjną?

0

Choroba lokomocyjna występuje zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Jej objawy nie należą do zbyt przyjemnych, a przede wszystkim w dużym stopniu utrudniają podróżowanie. To dlatego warto mieć zawsze ze sobą sprawdzony lek na chorobę lokomocyjną, aby zniwelować przykre dolegliwości i tym samym autentycznie cieszyć się wyjazdem. Bardzo często będą to tabletki Aviomarin wykazujące dużą skuteczność działania.

Foteliki samochodowe idealne dla dzieci po 3 roku życia

0

Zgodnie z polskim prawem każdy rodzic jest zobowiązany do przewożenia dziecka w foteliku samochodowym, aż do osiągnięcia przez niego 150 cm, zatem jest to obowiązkowe wyposażenie samochodu.

Podręczniki szkolne dla dzieci

0

Co roku sierpień i wrzesień to okres zakupu nowych podręczników szkolnych dla dzieci. Ilość książek jakie trzeba wówczas zakupić jest dość spora. Dzieci bowiem w szkole mają nie mało przedmiotów, a na każdy potrzebny jest odpowiedni podręcznik, czasem nawet i ćwiczenia. Taki wydatek nie należy do tanich.

To jaki rodzaj podręczników musimy zakupić zależy od tego do jakiego typu szkoły uczęszcza nasze dziecko. Może być to szkoła podstawowa, gimnazjum lub szkoła ponadgimnazjalna. Nie można oczywiście zapomnieć o przedszkolakach, dla których także należy zakupić odpowiednie książki i podręczniki szkolne. Poza tym dochodzą jeszcze różnego rodzaju pozycje uzupełniające, takie jak np. repetytoria.

Wybór podręczników jest oczywiście bardzo szeroki. Każda księgarnia wysyłkowa posiada w swojej ofercie nawet kilkaset pozycji. Oczywiście wybór danych podręczników ułatwiają same szkoły. Nauczyciele podają bowiem dokładną listę książek i podręczników, które należy zakupić na lekcje w ramach danego przedmiotu.

Jednak książki i podręczniki często kupić należy także na różnego rodzaju zajęcia dodatkowe, na które uczęszcza nasze dziecko. Tak jak w przypadku podręczników szkolnych wybór jest tutaj także bardzo szeroki. Wystarczy przyjrzeć się takiej kategorii jak podręczniki do nauki języka obcego. Od razu można przekonać się o tym, że jest w czym wybierać. Na szczęście także i w tym przypadku można liczyć na pomoc lektora w szkole językowej, który wskaże jego zdaniem najlepsze pozycje.

Na rynku podręczników szkolnych jest także wiele pozycji dodatkowych. Są to książki uzupełniające, często wykorzystywane podczas różnych zajęć dodatkowych. Można do nich także zaliczyć różnego rodzaju repetytoria, które służą np. do zajęć przygotowawczych do matury.

Bywa jednak i tak, że nasze dziecko pragnie zgłębiać wiedzę dodatkowo w domu. Dla takich dzieci księgarnie także mają szeroki wybór książek i podręczników. Nie są to pozycje obowiązkowe w szkołach, ale pomagają one dzieciom jeszcze lepiej zrozumieć zagadnienia poruszane na lekcjach. Mogą to być dodatkowe podręczniki z matematyki, fizyki, czy chemii, w których prostym językiem, zrozumiałym dla dziecka, wyjaśniane są skomplikowane zagadnienia.

Oczywiście jak wspomniono wcześniej, zakup podręczników szkolnych nie jest małym wydatkiem. Co roku na podręczniki przeznaczamy nawet kilkaset złotych. Można jednak nieco te koszty obniżyć. Wszystko zależy od tego gdzie podręczniki kupujemy. Trzeba bowiem stwierdzić fakt, że wiele pozycji jest dużo tańszych w księgarniach internetowych, w księgarniach wysyłkowych niż w księgarniach tradycyjnych. Warto zatem sprawdzić ofertę księgarni online. Być może wiele pozycji na naszej liście w takich księgarniach będzie dużo tańsza niż w przypadku oferty księgarni tradycyjnych, stacjonarnych.

Wybór odpowiednich książek i podręczników szkolnych jest oczywiście niezwykle ważny. To z jakich podręczników będą korzystać dzieci ma oczywiście bezpośredni wpływ na ich postępy w nauce, a także ogólnie na ich rozwój .

Jak wybrać pierwszy rowerek dla dziecka?

0

Kiedy dziecko już całkiem stabilnie chodzi, a nawet biega — najczęściej jest to w okolicach 2 urodzin, rodzice zaczynają myśleć o zakupie pierwszego rowerka dla swojej pociechy. Dostępnych opcji jest kilka, pozostaje podjąć decyzję, jaki sprzęt będzie najlepszy dla naszego dziecka.

Czym kierować się przy wyborze pierwszego rowerka?

Planując zakup pierwszego jednośladu, trzeba wziąć pod uwagę wiek, możliwości oraz umiejętności dziecka. Ponadto jego wzrok, siłę fizyczną, a także rozwój psychoruchowy. Nie każdy dwulatek jest na tyle silny, aby poradzić sobie z pedałowaniem na trójkołowcu, podobnie jak nie każdy potrafi utrzymać równowagę i poradzi sobie z rowerkiem biegowym. Nie każde dziecko będzie na tyle odważne, aby podjąć naukę jazdy na biegówce, z kolei inne nie będzie na tyle cierpliwe, aby usiedzieć spokojnie i wytrzymać powolne tempo rowerka trzykołowego. Każdego dziecko jest inne, każde posiada swoje własne predyspozycje, oraz indywidualne bariery. Aby pierwsze kroki na rowerku były udane i wywoływały tylko pozytywne skojarzenia, ważne, aby dziecko było na to gotowe zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Rowerki biegowe kontra rowerki trójkołowe

Obecnie największą popularnością wśród rodziców kupujących pierwszy rower dla swojej pociechy cieszą się modne rowerki biegowe, ale zaraz za nimi plasują się wciąż popularne rowerki trzykołowe. Który z nich jest lepszy, na którym dziecko szybciej zacznie jeździć i nie zrazi się? Wszystko zależy od dziecka, od rodzica i od rowerka również.

Rowerki biegowe są malutkie, dostosowane do najmłodszych dzieci, posiadają bardzo ciekawe wzornictwo, są kolorowe, posiadają motywy zwierzęce, ciekaw ozdoby. Wszystko po to, aby zachęcić dziecko do przygody ze sportem rowerowym. Zwolennicy rowerów biegowych twierdzą, że pomagają one uczyć dziecko utrzymania równowagi, poza tym dają większą pewność, ponieważ dziecko ma stały kontakt z podłożem, dzięki czemu uczy się jeździć w sposób świadomy i samo decyduje o tempie jazdy. Jest to oczywiście niezaprzeczalny atut rowerków biegowych.

Zwolennicy trójkołowców twierdzą z kolei, że są one bezpieczniejsze dla początkujących dzieciaków, mniej narażają na upadki, ponieważ dziecko jest stale asekurowane, rowerek jest stabilny i nie niesie ryzyka wywrotki. Jednak często jest tak że niższym dzieciom ciężko jest dosięgnąć do pedałów w rowerach trójkołowych, a jeżeli już im się to uda, to bardzo ciężko idzie samo pedałowanie. W tym miejscu rowerki biegowe mają znaczną przewagę, ponieważ w nich to dziecko samo odpycha się i decyduje o prędkości jazdy.

Jaki rower biegowy wybrać?

Na stronie www.empik.com jest bardzo duży wybór ciekawych rowerków biegowych dla dzieci. Można wybrać rowerek na stalowej ramie lub designerski rowerek drewniany stylizowany na przykład na dinozaura. Każdy maluch będzie zachwycony, mając możliwość ujeżdżania dzikiego, prehistorycznego stwora. Firma Milly Mally oferuje model Dino, który to właśnie imituje wesołego dinozaura, który zachęć małego rowerzystę do przejażdżki na swym grzbiecie. Rowerek biegowy Dino posiada 12-calowe koła, 3-stopniową regulację siodełka, drewnianą ramę, antypoślizgowe rączki i gumowe, pompowane koła z bieżnikiem.

Rowerki biegowe doskonale sprawdzą się jako pierwszy rowerek dla dziecka, ich ciekawe kolorowe wzornictwo będzie stale zachęcać malucha do jazdy, dzięki czemu przygoda z rowerem na pewno będzie przyjemna.

Fotoksiążka z Chrztu i Komunii – jak upamiętnić wyjątkowe chwile?

0

W życiu każdego człowieka są takie chwile, które aż proszą się, by je upamiętnić. Pozwala to cieszyć się nimi przez całe życie za każdym razem, gdy sięgniemy po daną pamiątkę. Najpowszechniejszym sposobem zatrzymania chwili i emocji jej towarzyszącej są fotografie – kiedyś w formie albumów, obecnie fotoksiążek.

Czym jest fotoksiążka?

Każde zdjęcie to swego rodzaju krótsza lub dłuższa historia. Może ona dotyczyć danej osoby, grupy osób i relacji miedzy nimi, konkretnego miejsca lub jakiegoś wydarzenia. Dzięki robieniu zdjęć mamy możliwość przenieść się wyobraźnią do miejsca, które przedstawia lub momentu w naszym życiu, w jakim zostało wykonane. Połączenie wielu zdjęć o wspólnej tematyce w jeden zbiór pozwala stworzyć wyjątkową opowieść, nasyconą emocjami i wspomnieniami. Im lepszej jakości wydruk, tym głębsze doznania podczas przeglądania zdjęć. Taką jakość zapewniają właśnie fotoksiążki, które, jak sama nazwa wskazuje, są książkami pełnymi fotografii, zastępujących słowa. To opowieści o życiu, danym wydarzeniu czy osobach zamknięte w obrazach.

Fotoksiążka, w przeciwieństwie do albumu ze zdjęciami, pozwala stworzyć historię uzupełnioną o wybrane grafiki, obrazki i inne ozdoby. Bogata kolorystyka tych dodatków oraz zastosowanego papieru dopełnia znaczenia opisywanego, a poprawniej – obrazowanego wydarzenia. W empikfoto.pl dostępna jest szeroka gama możliwości w stworzeniu niepowtarzalnej książki. Jej ostateczny wygląd zależny jest wyłącznie od wyobraźni twórcy. Również jedynie ona ogranicza mnogość okazji, które zasługują na upamiętnienie.

Fotoksiążka z Komunii – przykład sposobu na upamiętnienie chwili z życia dziecka

Jednym z przykładów wydarzeń zasługujących na upamiętnienie jest Komunia Święta Twojego dziecka. Przygotowaniom do tej uroczystości towarzyszą cudowne emocje zarówno dziecka, jak i jego rodziny. Piękne kreacje dziewczynek i chłopców, wartość religijna i słoneczna, majowa pogoda sprawiają, że Komunia Święta pozostaje w pamięci uczestników do końca życia. Aby wspomnienia z nią związane cieszyły jeszcze bardziej, warto stworzyć fotoksiążkę z Komunii, przepełnioną ciepłymi fotografiami, symbolicznymi zdobieniami i stonowaną, uroczystą kolorystyką.

Fotoksiążka z Chrztu jako upamiętnienie ważnego wydarzenia w życiu rodziny

Innym momentem w życiu, z całą pewnością zasługującym na uczczenie, jest Chrzest naszej pociechy. Fotografie z Chrztu, zaraz obok tych z Komunii Świętej i ślubu, to najchętniej upamiętniane wydarzenia naszego życia. Są pewnego rodzaju etapami, tworzącymi razem niepowtarzalną historię, niemal od narodzin, do momentu, w którym zaczynamy dzielić życie z inną osobą. Chrzest zapoczątkowuje tę długą drogę i z tego powodu pamięć o nim powinna towarzyszyć nam przez lata. A że osoby chrzczone, ze względu na młody wtedy wiek, zwykle tego nie pamiętają, fotoksiążka z Chrztu jest najlepszym sposobem na to, by pozwolić im zwizualizować sobie tę chwilę.

Zarówno Chrzest Święty, jak i Komunia to wydarzenia o charakterze rodzinnym. Dla ich uczczenia zjeżdża się większa część krewnych, co daje jedyną w swoim rodzaju możliwość stworzenia pamiątki rodzinnej. Z takiej okazji aż żal nie skorzystać.

Wyprawka dla dzecka

0

Wyprawka dla dziecka jest praktycznie tak samo ważna, jak i dla matki. Trzeba koniecznie przygotować ją wcześniej – kiedy bowiem akcja porodowa już się zacznie, może być po prostu za późno i potem będziemy musiały prosić całą rodzinę o dostarczenie poszczególnych elementów. A zatem co powinna zawierać wyprawka dla noworodka do szpitala?

1. Kosmetyki – oczywiście każda wyprawka dla dziecka do szpitala musi zawierać odpowiednie kosmetyki. Czyli jakie? Otóż dziecko na pewno będzie potrzebowało łagodnego mydełka dostosowanego specjalnie do jego potrzeb oraz miękkiego ręczniczka z kapturkiem na główkę dziecka. Konieczny będzie także zakup kremu przeciw oparzeniom.

2. Ubranka – Jakie ubranka dla noworodka do szpitala trzeba spakować? Na pewno należy wziąć dwie bawełniane czapeczki z delikatnym szwami, które nie ucisną główki dziecka, dwie pary skarpetek oraz rękawiczki niedrapki. Dodatkowo należy zaopatrzyć się w mniej więcej trzy kaftaniki albo body dla dziecka oraz oczywiście śpioszki. Konieczne będzie także ubranie na wyjście.

3. Pieluchy – wyprawka dla niemowlaka do szpitala nie byłaby kompletna bez jeszcze kilku rzeczy. Mianowicie trzeba spakować peluszki jednorazowe – to rzecz oczywista. Przyda nam się ich około 25. Ponadto warto zakupić kilka pieluch tetrowych a także jakiś rożek albo ewentualnie kocyk. Co ważne – dobrze by było, gdyby posiadał on jakieś ciekawe dla dziecka motywy. Dobrym pomysłem jest także kupienie nawilżonych chusteczek, choć pamiętajmy, aby nie stosować ich za często.

Letnie i zimowe wakacje na Islandii

0

Coraz więcej osób decyduje się odkrywać nowe miejsca na wypady wakacyjne. Ci, którzy lubią spędzać czas bardzo aktywnie i nie przeraża ich jednocześnie niezbyt wysoka temperatura nawet w środku lata powinni zainteresować się wyspą lodu, ognia i wody. Islandia, bo o niej właśnie mowa, przyciąga miłośników wypraw trekkingowych, rowerowych, samochodowych, a zimą również na skuterach śnieżnych. Wakacje w Islandii wydają się niezwykle interesującą propozycją dla tych, których fascynuje przyroda.

Kiedy jechać na Islandię?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi i tak naprawdę wszystko zależy od tego, co zamierza się robić. W okresie letnim na pewno nie będzie upałów, a czasami nawet czapki i rękawiczki bywają potrzebne, jednak jest możliwość bliskiego obcowania z dziewiczą przyrodą podczas wędrówek pieszych do lodowców i wulkanów. Wtedy też można zobaczyć wieloryby czy piękne maskonury oraz inne ciekawe ptaki. Co ważne, na pewno nie będzie żadnych problemów z dotarciem także w głąb wyspy, ponieważ nie tylko droga nr 1 wokół całego kraju będzie przejezdna. Magnesem są też białe noce.

Wakacje na Islandii latem i zimą?

Zimowe ferie na Islandii są także ciekawą propozycją, ponieważ ten kraj wyjątkowo prezentuje się w zimowej szacie i przede wszystkim będzie dużo taniej, jednak trzeba się liczyć z różnymi ograniczeniami. Drogi mogą być zamknięte dla ruchu, a nawet niektóre restauracje zamykają swoje podwoje na okres zimowy, z kolei ceny są zdecydowanie niższe, co dla wielu ludzi ma znaczenie. W końcu Islandia i tak jest stosunkowo drogim krajem. Zimą na pewno warto zobaczyć na własne oczy słynne zorze polarne, które na Islandii wręcz olśniewają oraz foki na lagunie lodowej. To również dobry czas na przejażdżki skuterami śnieżnymi bądź na nartach.

Islandia słynie także z gorących kąpieli w źródłach geotermalnych i w tym aspekcie nie ma znaczenia okres wyprawy, ponieważ z tej atrakcji można skorzystać przez cały rok. Bez względu na to, kiedy się pojedzie na tę wyspę, to trzeba zabrać nie tylko cieplejsze ubrania, ale przede wszystkim dobrej jakości kurtki przeciwdeszczowe i rzeczy wiatroszczelne oraz solidne buty trekkingowe. Ponadto przyda się jakieś ubranie na kąpiel geotermalną. W końcu być na Islandii i nie skorzystać z tego byłoby doprawdy nierozsądne.

Rola i sens stosowania luteiny

0

W licznych reklamach telewizyjnych bardzo wiele słyszy się na temat luteiny i jej istotnego działania na organizm. Szczególnie zainteresowane tematyką działania i zastosowania luteiny powinny być kobiety, gdyż jest to związek niesamowicie istotny dla zajścia w ciążę i jej utrzymanie. Działanie luteiny należy rozgraniczyć. Działanie luteiny hormonalnej jest zupełnie inne od luteiny należącej do ksantofilów – postaramy się uzupełnić te informacje i wskazać na elementarne różnice.

Robotyka i automatyzacja w zabawkach

0

To co jeszcze kilka lub kilkanaście lat temu wydawało się czystą fantastyką, dziś staje się codziennością. Inteligentne maszyny czy roboty, które pracują dla człowieka to już nie futurystyczna wizja. Robotyka i automatyzacja stały się częścią naszego dorosłego codziennego życia, a ostatnio rozgościła się także w zabawkach dla dzieci. Pluszowe misie, lalki czy drewniane klocki powoli przestają być obiektem westchnień najmłodszych. Zwykła zabawka to dziś za mało. Musi być ona interaktywna, mobilna i zautomatyzowana. Dziecięce marzenia o ożywionych zabawkach dziś stają się rzeczywistością. Dzieci, jak i ich rodzice chętnie sięgają po interaktywne zabawki edukacyjne, które łączą przyjemne z pożytecznym. Czym one są i dlaczego warto lub nie warto je kupować?

Co prawda zdaniem psychologów i ekspertów trudno jednoznacznie wskazać cechy zabawek edukacyjnych, to przede wszystkim powinny pomagać rozwijać pewne umiejętności. Żadna zabawka sama w sobie nie może niczego nauczyć dziecka. Najważniejsze jest to co dziecko może z przedmiotem zrobić, jak nim operować. Nie ważne jak będzie ona nazwana: edukacyjna, kreatywna czy jeszcze inaczej, najważniejsze, aby pobudzała dziecko do aktywnego działania. Nie liczy się to co zabawka sama może zrobić, lecz to co z nią może zrobić dziecko.

Czynny udział w zabawie dziecka – jak?

Zabawki interaktywne stymulują dziecko do czynnego udziału w zabawie. Aby usłyszeć dźwięk, piosenkę czy kolorowe światełka, maluch musi coś nacisnąć, pociągnąć, wrzucić. Jednak proste gadżety o małej ilości opcji szybko się nudzą, a te same melodie mogą zdenerwować (zwłaszcza rodziców i opiekunów). Więcej możliwości zabawy dają zabawki edukacyjne typu robot. Na rynku jest coraz więcej sprzętów tego typu. Są dopasowane do potrzeb i możliwości percepcyjnych zarówno najmłodszych dzieci, jak i starszych bardziej zaawansowanych graczy. Nie tylko rozwijają kreatywność dziecka, umiejętność logicznego myślenia i wyciągania wniosków przyczynowo skutkowych (jak nacisnę tu, to …, jak zrobię tak, to będzie …), ale pomagają odnajdywać się najmłodszym w obecnym zautomatyzowanym świecie. Najpopularniejsze na rynku roboty – zwierzaki mają szeroki wachlarz umiejętności, którymi da się sterować za pomocą pilota. Jednakże złożone roboty przypominające budową człowieka (humanoidalne) mogą wykonywać wiele skomplikowanych czynności i operacji. Najważniejsze jest jednak to, że to użytkownik – dziecko jest w stanie uczyć ( a nawet programować) swojego interaktywnego przyjaciela pewnych wzorców i zachowani. Z drugiej strony samo dziecko uczy się od robota tych działań i postaw, które zabawka ma wgrane w swoim programie.

Jak wybrać przedszkole?

0

Dzieci to największy skarb każdego rodzica. Nie bez powodu na pociechy mówi się żywe złoto. Naturalnym jest również, że o to co dla nas ważne i cenne należy dbać w odpowiedni sposób. Jedną z pierwszych trudnych decyzji jest wybór przedszkola dla malucha – wielu rodziców waha się pomiędzy placówkami prywatnymi a publicznymi. Jakie są zalety poszczególnych rodzajów przedszkola oraz na co uważać.

Które przedszkole wybrać? Przede wszystkim takie, które będzie dobre. Na dobrą sprawę nie jest ważne, czy będzie ono publiczne czy prywatne – najbardziej liczy się podejście do podopiecznych i wartości szerzone przez placówkę. Warto więc poznać podstawowe różnice pomiędzy przedszkolami różnego typu. Już teraz należy poznać pierwszą różnicę – przedszkola publiczne, jak sama nazwa wskazuje, dotowane są z funduszy publicznych. Zazwyczaj ta odpowiedzialność spoczywa na gminie. Prywatne placówki mogą prowadzić nie tylko organizacje, spółki czy firmy, lecz również osoby fizyczne. Oznacza to, iż każdy z nas może otworzyć tego typu placówkę. Należy jednak pamiętać, że takie miejsce podlega takim samym kontrolom ze strony Ministerstwa Edukacji Narodowej i sanepidu, jak przedszkola publiczne, co jest ważnym argumentem dla wszystkich rodziców.

Zajęcia

Przedszkola publiczne, z racji obowiązku realizacji podstawy programowej, są nieco ograniczone pod kątem zajęć. Powód jest prosty – takie placówki muszą każdego dnia poświęcić 5 godzin na realizację otrzymanych wytycznych. Nieco inaczej wygląda sytuacja z prywatnymi miejscami. Te mogą poszczycić się różnymi zajęciami i atrakcjami. Wśród wielu prywatnych placówek zdecydowanie pozytywnie wyróżnia się przedszkole montessori z Poznania. Ilość możliwości jest naprawdę imponująca, a wśród nich warto wyróżnić m.in. klub małego naukowca, zajęcia gimnastyczne dopasowane do wieku dzieci oraz koncerty prosymfoniki. Szeroka oferta umożliwia rozwijanie wszystkich zdolności, które wykazują podopieczni. Całą gamę zajęć przedszkolnych znaleźć można na montessoripoznan.pl.

Opłaty

Wielu rodziców podczas wyboru miejsca dla swojego malucha twierdzi, iż przedszkola prywatne są dużo droższe od tych publicznych. Jest to błędne myślenie, które od lat pokutuje w niezmiennym kształcie. Faktem jest, iż koszta są zauważalne, jednak nie są one na tyle wysokie, aby przytłoczyć rodziców przedszkolaka. Większa kwota jest równa jednak większym profitom – mowa tu chociażby o wspomnianej powyżej rozrywce oraz pakietach edukacyjnych.

Optymalny wybór

Jak wybrać najlepsze przedszkole? Tutaj niestety nie ma jednej, konkretnej odpowiedzi. Najłatwiej mają rodzice, którzy wysłali już choćby jedną swoją pociechę do przedszkola. Te osoby mogą skorzystać ze swoich dotychczasowych doświadczeń i posłać kolejne dziecko w to samo miejsce lub bacząc na niezbyt dobrą opinię, zmienić placówkę na inną. Utrudnione zadanie mają jednak rodzice jedynaków lub najstarszych dzieci. Wówczas najbardziej przydatni okażą się bardziej doświadczeni znajomi, od których możemy dowiedzieć się dużo na temat przedszkola.

Nie ma jednak konkretnej odpowiedzi na pytanie, które przedszkole jest lepsze – publiczne czy prywatne? Zdecydowanie zaletą miejsc publicznych jest nieco niższa cena, lecz prywatne placówki wyróżniają się bogatą ofertą zajęć dodatkowych oraz możliwości, które oferuje opiekun. Jedno jest jednak pewne – najważniejsze jest, aby Twoje dziecko czuło się w wybranym przez Ciebie miejscu pewnie i komfortowo. Tylko wówczas będzie spędzać czas w przedszkolu z przyjemnością, a codzienne poranne wyjścia z domu nie będą dla Ciebie gehenną.

OSTATNIO OPUBLIKOWANE

Jak sobie radzić z chorobą lokomocyjną?

Choroba lokomocyjna występuje zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Jej objawy nie należą do zbyt przyjemnych, a przede wszystkim w dużym stopniu utrudniają...

Foteliki samochodowe idealne dla dzieci po 3 roku życia

Zgodnie z polskim prawem każdy rodzic jest zobowiązany do przewożenia dziecka w foteliku samochodowym, aż do osiągnięcia przez niego 150 cm, zatem jest to...

Podręczniki szkolne dla dzieci

Co roku sierpień i wrzesień to okres zakupu nowych podręczników szkolnych dla dzieci. Ilość książek jakie trzeba wówczas zakupić jest dość spora. Dzieci bowiem...